newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Klienci MultiBanku i mBanku zapłacą zbliżeniowo iPhonem

2012-02-14


MultiBank oraz mBank we współpracy z Visa Europe rozpoczynają drugi etap testów płatności zbliżeniowych NFC. Inauguruje go konkurs dla klientów, którego zwycięzcy dołączą do grona testującego mobilne płatności na iPhone’ach.


Klienci MultiBanku i mBanku zapłacą zbliżeniowo iPhonem

Z pilotażu realizowanego w ramach współpracy MultiBanku,  mBanku i organizacji Visa, będą mogli skorzystać klienci banków, posiadający iPhone’y produkowane przez firmę Apple.


Rozpoczynający się konkurs jest drugim etapem pilotażu. W pierwszej fazie projektu nową technologię testowali pracownicy banku oraz wybrani klienci, przede wszystkim członkowie mRady mBanku.


W ramach testu płatności mobilnych NFC, użytkownik otrzyma nakładkę iCarte na swój aparat Apple, współpracującą z aplikacją Visa Mobile. Aplikacja będzie bezpłatnie dostępna w internetowym sklepie AppStore. Dzięki nakładce i oprogramowaniu, klienci będą mogli płacić zbliżeniowo za pośrednictwem telefonu komórkowego w sklepach i innych punktach wyposażonych w terminale zbliżeniowe. Nakładki  iCarte będą współpracować z najnowszymi modelami iPhone’ów trzeciej i czwartej generacji.

 

Telefonami z aplikacją Visa Mobile można będzie płacić we wszystkich terminalach przyjmujących karty zbliżeniowe Visa. Obecnie takich terminali jest w Polsce ponad 50 tys.


Aby móc testować płatności NFC dla urządzeń iPhone, wystarczy, że klient MultiBanku lub mBanku weźmie udział w trwającym do 30 marca br. konkursie i prześle wykonane własnym smartfonem Apple zdjęcie obrazujące motto konkursu: „Kupuję, nie pękam” dla mBanku lub „Szybkość” w przypadku MultiBanku. Komisja konkursowa wybierze najciekawsze prace, a ich autorzy otrzymają nakładkę do płatności mobilnych. Do wygrania 70 nakładek iCarte na iPhone 4 lub 4S (50 dla klientów mBanku i 20 dla klientów MultiBanku) oraz 80 nakładek na iPhone 3G lub 3GS (50 w mBanku i 30 w MultiBanku).


- Udział smartfonów wśród ogółu sprzedawanych w Polsce telefonów rośnie skokowo, już dziś osiągając poziom 40 proc., dlatego płatności NFC to niewątpliwie przyszłość – komentuje Rafał Borkowski, dyrektor Departamentu Promocji ds. Klientów Dojrzałych i Studentów w mBanku i MultiBanku. – Technologia NFC jest dostępna nie tylko dla iPhone’ów, ale my na początek wybraliśmy urządzenia Apple ponieważ są one popularne wśród naszych klientów. Słuszność tej decyzji potwierdza liczba pobrań aplikacji mobilnych mBanku i MultiBanku na system iOS, dedykowany urządzeniom Apple, która obecnie przekracza 42 tys. – dodaje Borkowski.

 

Jak dokonać mobilnej płatności w ramach systemu Visa Mobile w MultiBanku i mBanku?

  1. W punkcie usługowo-handlowym wystarczy, aby sprzedawca wprowadził kwotę do zapłaty.
  2. Klient uruchamia aplikację iCarte oraz zbliża iPhone’a do terminala.
  3. Na ekranie telefonu pojawi się kwota do zapłaty i jeśli na rachunku powiązanym z kartą znajdują się wystarczające środki, transakcja zostanie przeprowadzona poprawnie

źródło: www.multibank.pl
Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Nowe pakiety kont w Credit Agricole
Bezpłatne przelewy internetowe, Indywidualna Linia Kredytowa, usługa ułatwiająca oszczędzanie oraz karty umożliwiające płatności zbliżeniowe to wspólne elementy nowych pakietów kont w Credit Agricole.

Zmiany w ofercie kont osobistych Banku BPH Zmiany w ofercie kont osobistych Banku BPH
Bank BPH, dopasowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb Klientów, od 1 października br. wprowadza zmiany do oferty kont osobistych.

Bezpłatne wypłaty z bankomatów Kredyt Banku
Niezmiernie miło mi poinformować, że od dnia 01.10.2012 roku bankomaty sieci Kredyt Bank dołączają do grupy bezpłatnych bankomatów dla klientów indywidualnych kart płatniczych BZ WBK

Karta Debit MasterCard PayPassKarta Debit MasterCard PayPass
Za każdą płatność dokonaną kartą w Internecie Alior Sync zwraca Ci 5% jej wartości!

Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR w ING Banku Śląskim Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR w ING Banku Śląskim
ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom system rozliczeń płatności natychmiastowych Express ELIXIR. Nowe rozwiązanie pozwala na realizację przelewów w złotych już po kilku sekundach od momentu złożenia zlecenia.

mSaver - innowacyjny sposób na regularne oszczędzanie mSaver - innowacyjny sposób na regularne oszczędzanie
mSaver to nowatorski program, którego zadaniem jest ułatwienie klientom systematycznego oszczędzania.

ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych
ING BankMobile, aplikacja ING Banku Śląskiego na telefon iPhone, została wyróżniona przez jury konkursu Generation Mobile 2012.

Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie
Do końca roku powstanie zupełnie nowy mBank, który ma ambicję stać się najnowocześniejszym bankiem na świecie. BRE zainwestuje w projekt łącznie 100 mln zł.

PAYBACK w serwisie BZWBK24
Uruchomiliśmy program dla aktywnych klientów usług BZWBK24, dzięki któremu aktywność w bankowości elektronicznej zamienicie na punkty PAYBACK.

Przetestuj konto w Banku BPH przez rok bez opłat! Przetestuj konto w Banku BPH przez rok bez opłat!
Klienci, którzy od 1 marca do 11 kwietnia 2012 r. otworzą w Banku BPH nowe Kapitalne lub Maksymalne Konto i zapewnią na nie wpływy w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie, nie zapłacą za jego prowadzenie do 31 marca 2013 r.Konta firmowe:
Nowości i promocje:
Wiadomości
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx


Kursy walut NBP 2022-08-05
USD4,6024-0,68%
EUR4,7053-0,37%
CHF4,8153-0,15%
GBP5,5889-0,86%